Karel Nejedly - terapeut duse i tela
RUŠ
Pro oficiální webové stránky METODY RUŠ klikněte zde.Co je to RUŠ?
RUŠ je zkratka pro Rychlá a Účinná změna Skutečnosti s G = garancí kvality. Absolventi mých výuk a klienti začali používat "Ruš, co ti vadí", "Rychle k úplnému štěstí", "Klíč k životu", "Savo na psychické problémy", "Terapie uvědoměním", "Řidičák na život", "Manuál pro život", "Mercedes na psychiku" a podobně.
Je to moderní, jednoduchá, praktická, logická a věcná metoda pro současného člověka. Tím, že přímočaře řeší skutečné příčiny aktuálních problémů – rychle a úplně – je jedinečná. Zároveň je šetrná. Pomocí této metody se zcela zbavíte řady svých potíží během relativně velmi krátké doby, navíc s trvalým efektem.
Pod vedením terapeuta se klient zaměřuje na vyhledání a odstranění negativních programů (přesvědčení, vzorců, bloků), prostě toho, co člověku způsobuje nepříjemné pocity, stres, trable, problémy, starosti, bolesti a bolístky... Prostě na to, co mu brání žít šťastný život.

Co se s ní dá vyřešit?
Jakékoli psychické trampoty i fyzické obtíže.
To, co máte - vy osobně – za problém/y – můžete metodou RUŠ vyřešit. Když se nad tím zamyslíte, pak jsou to jen naše vlastní, osobní nepříjemné pocity, které nás negativně ovlivňují. A ty se dají odstranit úplně a navždy.
Řeším s klienty i jejich prožité trauma. Jestliže vám někdo ublížil (při přepadení, znásilnění, vyloupení...), nebo jste někomu ublížili vy (například při dopravní nehodě), pak tuto zátěž vyřešíme úplně, jakoby se to nikdy nestalo. Přitom je lhostejné, jak dávno nebo nedávno k situaci došlo.
Během terapie dojde k uvědomění, pochopení, poznání souvislostí, a k odpuštění ostatním i sobě.
Touto metodou také napravujeme chod věcí tak, aby došlo k nápravě, ke spravedlnosti (soudy...).
Klient si s mojí pomocí vyřeší krizi, i finanční, jakékoli fobie, i sociální fobii, strachy, obavy, úzkosti, lítost, smutky, depresi, stres, vztek, nenávist, hněv, žárlivost, závist, prožitý šok, pocit samoty, nelásky, odloučení, marnost, pocit vyhoření, strach ze smrti, strach z utrpení a bolesti, myšlenky na sebevraždu, anorexii, bulimii, alergie, bolesti hlavy i migrény, trauma z rozvodu i rozchodu – ať už k němu došlo nebo ještě ne, z potratu, úmrtí blízkého člověka i milovaného zvířátka; asi jeden z nejhorších prožitků je, když mamince zemře její malé dítě v náručí – během dvou hodin jsou všechny nepříjemné pocity vyčištěny.
Zároveň touto metodou vyřešíme i zdravotní problémy, které klienta zatěžují. Ty obvyklé, označené jako diagnóza, i ty, které se údajně řešit nedají.
Metodou RUŠ VYŘEŠÍME SKUTEČNÉ PŘÍČINY současných potíží.

Jakým způsobem se s ní pracuje?
Cíleným vedením se nejprve definují negace, které má klient uloženy v podvědomí (a kterých si často není vědom). Následně se tyto negace vyčistí tak, že je přestane žít. Úplně a navždy. Klient je celou dobu při plném vědomí (i terapeut :-)).

K čemu vede metoda RUŠ ?
Vede k prožívání šťastného, naplněného života. Ke svobodě. K hlubokému vnitřnímu klidu. Ke stavu bez myšlenek. K bezprostřednosti, k prožívání každého okamžiku naplno.
Vede k harmonickým vztahům – s okolím, se sebou, s vesmírem. Život je úspěšný bez usilování.
Prodělanou terapií se zvýší odolnost vůči stresu.
Vede ke šťastnějšímu a spokojenému životu (ve všech oblastech) tím, že odstraní negace, které nám způsobují nepříjemné pocity. Vede k uvědomění a zodpovědnosti za vlastní život.
Učí člověka vyznat se ve svých pocitech, uvědomovat si je, rozumět sobě i ostatním.
Metoda RUŠ vede k hlubšímu pochopení souvislostí. Vede k vytvoření a rozšíření vnitřního prostoru – klidného, čistého, hlubokého.

Pomůže každému?
Ano.
Jsou tři podmínky, aby si klient vyřešil svoje problémy pomocí RUŠky:
a) je rozhodnutý: např. že chce vyřešit svoje problémy, nebo že chce žít šťastně a podobně.
b) během terapie dělá to, co mu říkám.
c) je otevřený, říká všechny negace, na které během terapie myslí – abychom je spolu vyřešili a on je přestal žít.
Chodí ke mně dva typy klientů: ti, kteří "dozrají" rozumově do stavu, že problém/y chce vyřešit a pak ti, kteří jsou na dně a nevědí, kudy kam.

Je lepší individuální terapie, nebo seminář?
Záleží na tom, jaký výsledek očekáváte.
Během individuální terapie si odstraníte problém, který vás zatěžuje.
Během tří základních kurzů metody RUŠ si účastníci řeší postupně všechny oblasti svého života. Tím se jejich život zásadně změní. Často vstupují doslova do jiného světa. Získávají nadhled, jsou otevření, uvažují pozitivně bez úsilí, užívají si přítomný okamžik. S případnými příštími starostmi si poradí - použijí metodu RUŠ.

Dá se metoda RUŠ naučit?
Metodu RUŠ se můžete naučit na kurzech metody RUŠ. Vybrat si můžete v Nabídce akcí.
Jeden přítel (původně klient) řekl: "Ta metoda je geniálně jednoduchá, ovšem tím je zároveň pro některé lidi složitá".
Ani netušíte, jak rád bych vám ji předal co nejjednodušším způsobem.
Tříletý Kryštof se bál draka ve školce. Během několika vteřin se strachu pod mým vedením zbavil. Po téměř dvou letech mi jeho maminka sdělila, že její synek tento způsob řešení problémů od té doby běžně používá; přitom ani já, ani ona, ani nikdo jiný mu nic nevysvětloval. Jednou jedinkrát to se mnou aplikoval.
Oproti tříletému dítěti to dospělým někdy vysvětluji i dvě hodiny a stejně se občas stává, že to moc nechápou, právě proto, že jsou zvyklí uvažovat složitě...

Jak fungujeme?
Odborníci tvrdí, že nás podvědomí hodně ovlivňuje. S tím souhlasím. Dále říkají, že my ale nevíme, co v podvědomí máme. Moje zkušenosti se sebou a s přibližně 11000 klienty jsou jiné: negace, které máme uloženy v podvědomí, nás napadají, průběžně se nám "honí" v hlavě a více či méně je žijeme na fyzické úrovni. Pokud tyto negace z podvědomí "vytáhneme" a následně zpracujeme tak, že na nás nemají sebemenší vliv (zbavíme je všech nepříjemných emocí, "vyčistíme" je), pak je následně přestaneme žít.

Jak poznat, že je problém vyřešený?
Kontrola je jasná a logická: pokud žijete štěstí ve všech oblastech vašeho života – pak není co řešit :-).
Pokud jste vyřešili nějakou situaci nebo vztah (jakýmkoli způsobem), pak při vzpomínce na tu situaci nebo člověka nebo zvířátko nebo sebe… jste v úplné pohodě, jste "nad věcí".
Pokud však máte nepříjemné pocity, je tam ještě nějaká (jedna nebo více) negativní myšlenka – vaše. Dá se to vyčistit úplně. Je jedno jak moc i jak dlouho vás to zlobí.

Proč vznikla metoda RUŠ ?
Od dětství jsem hledal účinný, jednoduchý způsob, jak pomoci lidem v mém okolí; každý měl nějaké problémy – i já, a nikdo nevěděl, jak se jich zbavit. Toužil jsem pomoci sobě i jim.

Kdy a jak vznikla metoda RUŠ ?
Řadu let jsem pracoval s lidmi různými technikami. Přitom jsem si uvědomil určité principy, podle nichž všichni žijeme, a které mi zásadně pomohly při vzniku i rozvíjení metody RUŠ.
Zlomový okamžik pro vznik RUŠky byla přednáška v ášramu v jižní Indii, kde jsem pobýval mimo jiné v předjaří roku 2005. Měl jsem tam problém, se kterým mi dasaji (učitelé, mniši) neuměli pomoci. Hloubal jsem, jak z toho ven. Přišel mi na mysl princip, který jsem hned použil sám na sobě a zjistil, že funguje. Bylo to pro mě obrovské překvapení, tak rychle, jednoduše, přímočaře jsem se zbavoval toho, co mě zatěžovalo!
Po příjezdu domů jsem tento princip aplikoval u svých klientů a účastníků seminářů. Postupně jsem z toho vytvořil metodu, kterou jsem později nazval RUŠ. Během další praxe jsem ji ještě více zjednodušil a zprůhlednil. Získáváním dalších zkušeností vznikl postupně kompaktní, ucelený systém, kterým se dají řešit problémy ve všech oblastech života (vztahy, zdraví, finance, osobní rozvoj...).
Copyright © Karel Nejedlý.
Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.