Karel Nejedly - terapeut duse i tela

OČISTA DOČISTA


Zpracováno podle knihy Revoluce v léčení nemocí, H. R. Clarc, Fontána 2000 a našich osobních zkušeností.

PROČIŠTĚNÍ TĚLA
Vaše ústa by neměla obsahovat žádné kovy a bakterie, proto si nejprve nechte opravit chrup; amalgamové plomby mohou značně zatěžovat vaše játra.
Vyčištění trávicího traktu A) a ledvin B) můžete provádět i samostatně – bez C). Před čištěním jater C) vždy zařaďte pročištění ledvin, jinak hrozí jejich přetížení!

A) vyčištění trávicího traktu
Ráno rozmícháme v 250 ml horké vody 1 lžičku Psyllia. Chvíli počkáme, než Psyllium trochu nabobtná, a obsah vypijeme. Zároveň rozmícháme 1 lžičku Francouzského jílu ve sklenici vody. Večer jíl ve sklenici opět promícháme a obsah vypijeme. Tuto očistnou kůru aplikujeme po dobu 10ti dní.

B) pročištění ledvin
1.krok: ředkev bílou – DAIKON – nebo-li japonskou ředkev (mohou být i jiné ředkve, např. černá, červená, ale účinek je menší).
Nastrouhanou ředkev zalít půl litrem vařící vody, chvíli nechat louhovat a hned co nejteplejší pít (co sneseme). Tuto kůru provádět i samostatně, maximálně však 1 x za 4 týdny.

2.krok: týdenní proplach ledvin – 2 1/2 polévkové lžíce kořene pampelišky s natí spaříme 1 litrem vroucí destilované vody a ponecháme 10–12 minut louhovat.
Scedíme a rychle vypijeme (asi během 1/4 hodiny) na lačno v době mezi 17.–19. hodinou. Provádíme pouze jeden týden, s jedním dnem přestávky uprostřed. Po skončení přejdeme ke kroku 3.

3.krok: vezmeme 100 g nati zlatobýlu, 50 g květu vřesu, 50 g nati rdesna ptačího, 25 g březového listu, 25 g listu nebo kořene celeru.
Čtyřikrát denně jednu rovnou polévkovou lžíci směsi spaříme 250 ml vroucí vody a ponecháme 10-12 minut louhovat. Scedíme a neslazené podáváme mezi jídly. Aplikujeme do spotřebování 250 g směsi.
Nebo místo toho Ledvinový čaj nebo Ledvinové kapky od firmy Grešík. Pokud se rozhodnete pro kapky, nezapomeňte na dostatečný příjem vody.

C) jaterní kúra
Aplikujte ji pokud možno při ubývajícím měsíci, čistíte se lépe a nehrozí,že vám bude špatně.

1.krok: podpora funkce jater: 100 g nati řepíku, 50 g kořene pampelišky s natí, 50 g nati rdesna ptačího, 25 g nati čekanky, 25 g květu měsíčku lékařského.
Čtyřikrát denně jednu vrchovatou čajovou lžičku směsi spaříme 150 ml vroucí vody a 10-12 minut louhujeme. Scedíme a podáváme neslazené mezi jídly. Celodenní dávku lze připravit do termosky. Pijeme do spotřebování 250 g směsi. Současně podáváme třikrát denně před jídlem jednu čajovou lžičku směsi mletého semene ostropestřce mariánského + hroznového cukru 1:1. Nepřipravujeme větší zásobu než na několik málo dní; mleté semeno rychle žlukne.
Nebo místo toho všeho Jaterní čaj nebo Jaterní kapky od firmy Grešík.

Není možné vyčistit játra bez toho, abyste zničili přítomné parazity. Vyloučili byste pouze malé množství kaménků a cítili byste se stále špatně. Proto předtím, než se pustíte do následující jaterní čistící kůry, aplikujte nejméně týden každodenně přístroj Zapper.

2.krok: jaterní čistící kúra (odstranění žlučových kamenů): doporučuji ji provádět v době, kdy ubývá měsíc, jinak vám může být během kůry špatně.

14:00 Po druhé hodině odpolední nejezte ani nepijte, jinak se budete cítit špatně.
Připravte si Glauberovu hořkou sůl (síran hořečnatý) – rozmíchejte 4 lžíce v 8 dcl vody. Jedna dávka činí 2 dcl. Roztok uschovejte v lednici.

18:00 Vypijte 1. dávku (2 dcl) hořké soli. Můžete přidat 1/8 lžičky vitamínu C pro zlepšení chuti. Sůl můžete zapít několika doušky čisté vody.
Vyndejte z lednice (aby se zahřály) půl hrnku olivového oleje a jeden velký nebo dva malé růžové grapefruity (abyste dostali 170 – 190 ml šťávy).

20:00 Vypijte druhou sklenici soli. Od dvou hodin jste nejedli, ale přesto nebudete cítit hlad. Časové rozložení kůry je velmi důležité, uvedené časy byste měli dodržovat plus mínus deset minut.

21:45 Nalijte 125 ml olivového oleje do půllitrové nádoby s víčkem (zavařovací sklenice). Vymačkejte do jiného hrnku grapefruit/y a odstraňte dužninu. Měli byste získat 170 – 190 ml šťávy. Šťávu přilijte do olivového oleje. Uzavřete nádobu víčkem a pořádně ji zatřepejte.
Nyní navštivte toaletu (jednou nebo vícekrát, i kdybyste se měli zpozdit na dávku ve 22:00 hodin). Dbejte však na to, abyste se zpozdili maximálně o 15 minut.

22:00 Vypijte připravený nápoj z olivového oleje a grapefruitové šťávy. Můžete pít přes široké brčko, někomu to usnadní polykání. Při pití pokud možno stůjte. Dávku vypijte do pěti minut (starší a nemocní lidé do 15 minut). Ihned si jděte lehnout; čím dříve si lehnete, tím více kamínků opustí vaše tělo. Lehněte si na záda s hlavou mírně zvednutou na polštáři. Představujte si, co se děje ve vašich játrech. Nejméně 20 minut zůstaňte v absolutním klidu. Můžete cítit žlučové kaménky, jak se posunují žlučovody. Díky hořké soli vám to nebude působit bolest.

Ráno po probuzení – ne dříve než v 6:00 hodin - vypijte třetí dávku hořké soli. Pokud je vám nevolno, počkejte s pitím hořké soli. Můžete si lehnout zpátky do postele.

O dvě hodiny později: vypijte čtvrtou (poslední) dávku hořké soli a můžete se vrátit do postele.

O další dvě hodiny později se můžete najíst. Začněte ovocnou šťávou. Za půl hodiny můžete jíst ovoce a za další hodinu můžete sníst běžné (i když lehké) jídlo. U večeře byste se měli již cítit zdraví.


Jak jste byli úspěšní? Ráno počítejte s průjmem; pátrejte po vyloučených žlučových kamenech. Hledejte nejdříve zelené kaménky, které jsou potvrzením, že se nejedná pouze o zbytky jídla. Pouze žluč z jater má hráškově zelenou barvu.
Zdůrazňuji, že před jaterní čistící kúrou byste si měli pročistit ledviny a zbavit se všech parazitů, jinak se po kůře můžete cítit 1 – 2 dny nemocní.
Pro zvýšení účinku je vhodné 1. den od 14 hodin zahřívat játra termoforem až do nočních hodin.
Většina lidí potřebuje vyčistit játra nejméně pět až sedmkrát, kdy už žádné zelené kaménky neodcházejí a máte játra čistá jako kojenec.
Minimální odstup mezi jednotlivými čištěními jater doporučuji 14 dní; na druhou stranu kamarádka Katka měla ostré bolesti v pravém podžebří. Lékaři jí našli kámen ve žlučníku a hned ji objednali na operaci. Během 3 týdnů aplikovala jaterní čistící kůru čtyřikrát a těsně před operací se nechala znovu vyšetřit. Jaké bylo překvapení odborníků, když kámen ve žlučníku nebyl. :-)

Přeji vám ze srdce radostný život v čistém těle.
S láskou a úctou Karel Nejedlý

Copyright © Karel Nejedlý.
Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.