Karel Nejedly - terapeut duse i tela

Zdravé vánoční cukroví od Evy


Pár přátel mě prosilo o recepty na moje vánoční dobrůtky, po dvou letech jsem to konečně napsala. Kdoví, třeba je to začátek mojí budoucí kuchařky :-)).

Trocha teorie
Existují i recepty na různé zdravé pečené cukroví třeba s celozrnnou moukou či ovesnými vločkami, pro nás je ale lepší cukroví „živé“. Je nepečené, sušené jen tak na vzduchu nebo v sušičce za teploty do 42 stupňů, aby se zachovaly enzymy. Je chuťově vynikající, a navíc zdravé.

Z čeho
Používám jakékoli ořechy a semínka - sezam, slunečnice, mák, kešu, mandle, lískáče či vlašské ořechy, makadamové, pistácie, kokos…. Namleté nebo lépe nadrcené v mlýnku na kafe - to z nich uděláte úplně mouku. Se strukturou je možné si hrát.

Dále jakékoli sušené ovoce, co vás napadne a co máte rádi. Švestky, hrozinky, meruňky, datle, fíky, jablíčka….. To melu na mlýnku na maso, koupila jsem si ho speciálně k této příležitosti, jinak ho nepotřebuji. :-) A jde to i v silném mixeru.

No a tyhle komponenty kombinujete libovolně, jak vás napadne či co máte právě doma.
Někdy jen ovoce, někdy jen semínka nebo v jakémkoliv poměru. Potřebujete z toho všeho prostě těstíčko, z kterého se dají „ušólat“ kuličky. Pokud je těsto moc tuhé, můžete je zředit troškou vody případně čerstvé ovocné šťávy.

Můžete přidat koření, třeba skořici, perníkové, anýz, fenykl, kardamom, vanilku, růžovou vodu - zase podle momentální inspirace a své chuti.
Navíc používám nepražené kakao, karob, sušené ovesné nebo sojové mléko.

A dá se použít i čerstvé ovoce a to se pak musí sníst rychleji nebo usušit.

Pokud se mi to zdá málo sladké, sladím sirupem z agáve, jakonu nebo i medem, javorovým sirupem, melasou, práškem ze stevie - cukrem ne, to je jasné. A opravdu s citem, sušené ovoce i některé ořechy a slunečnice jsou sladké samy o sobě. (Takže to vlastně není cukroví, ale ovocí nebo slaďoví či samosladí? :-))

A naděláte kuličky a válečky a cokoliv, a buď necháte zaschnout jen tak (pak jsou lesklé) nebo obalíte v drcených ořechách, karobu (ten je dobrý jako náhražka kakaa i dovnitř), kokosu, sezamu…Když se podaří těsto tak akorát, dá se i vyválet a vykrajovat tvary, ale kuličky jsou jednodušší.

No a dobré je neplácat zase moc chutí dohromady, tak asi čtyři složky je akorát. Nicméně fantazii a experimentům se meze nekladou :-).

Pokud neradi experimentujete, nabízím
naše oblíbené vyzkoušené kombinace:
(uvedený poměr je přibližný, já to míchám „od oka“).

Datlové kuličky
Datle a sezam poměr 1:1, obaluji v celém sezamu.
Jsou sladké a výrazné.

Makové kuličky
Sušené švestky a mák v poměru 2:1, obaluji v celém máku - výrazná ostřejší chuť, připomíná to náplň do maminčiných buchet :-).

Vanilkové (kardamomové) potěšení
Mandle (pokud je oloupete, bude výsledek jemnější) a kešu a sušené ovesné (jiné) mléko v poměru 2:2:1 přislaďte sirupem z agáve nebo medem a vanilka či kardamom – pokud si nadrtíte čerstvé koření, je to lepší. Má to úžasnou jemnou chuť, kam se hrabou klasické vanilkové rohlíčky :-).

Pomerančové kuličky
Sušené meruňky, rozinky, slunečnice, 1:1:2, navíc pomerančová a citrónová kůra z bio plodů – svěží chuť.

Chalva
Samotná slunečnice s medem, případně slunečnice a sezam s medem - slaďoučké a syté.

Červené „masové“ koláčky
Nadrcené Goji a slunečnicové semínko 1:1až 2 a sirup z agáve.
Vytvořte kuličky, které zploštíte uprostřed a ozdobíte piniovým oříškem. Nelekněte se barvy, já říkala příbuzným, kteří normálně jedí maso, že je to z masa a oni se to skoro báli ochutnat :-)). Letos mám vyrobené „salámky“ :-).

Kokosové kuličky
Kešu a kokos 1:1 a javorový sirup a vanilka. Kuličky obalené v kokosu. Lahodné.

Banánové potěšení
Makadamiové (jiné) ořechy, sezam, hrozinky, banán, 1:1:1:0,5 karob.

Zelený zázrak
Slunečnice, loupané konopné semínko 1:1, stevia (zlehka, je šíleně sladká) a pro barvu i chuť buď prášek z čaje sencha (čti senča) nebo zelené pšenice. Velice zajímavá netradiční chuť.

Luxusní kakaové kuličky
Hrozinky, slunečnice 1:1, k tomu nadrcené kakaové boby tak odhadem a v nich i obalit. Pokud to vše nenadrtíte úplně na mouku a zůstanou tam kousíčky, je to lepšejší. Mňamka.

Lněné placičky
Další naše oblíbené sušenky jsou ze lněného semínka. Ty dělám celý rok, na vánoce se hodí kromě toho, že jsou vynikající a netradiční taky proto, že len zlepší střevní peristaltiku, což se právě na vánoce hodí, že?
Používám obyčejný i zlatý len v libovolném poměru. To je základ. Celá nebo namletá semínka nebo obojí zalijete vodou. Tady je rada drahá, kolik, zhruba dva prsty nad semínka. Když to zhoustne moc, tak následně vody přidáte. Necháte jednu až osm hodin semínka bobtnat. Nasají vodu, pustí takový sliz a to je právě ten zázrak, co všechno pěkně slepí. A opět přidáte libovolná semínka, ořechy, sušené ovoce nakrájené na kousky…... je to na vás. Cílem je kaše hustá asi jako těsto na buchtu, kterou „lejete“ na plech. A pak děláte lžičkou kulaté placičky, které usušíte v sušičce (nebo v troubě, ale opravdu na nejnižší teplotu, co jde). Sušené v létě na sluníčku jsou móc dobré.
Naše nejoblíbenější jsou asi z celého hnědého lnu s datlemi a kešu oříšky a moc hezky vypadají a chutnají „strakáčky“ z celého hnědého a zlatého lnu s černým sezamem a celými drobnými hrozinkami a goji.
Dělám je i „na slano“, ale o tom zas někdy příště. Zatím si budu zapisovat podařené kombinace.

Tak přeji zábavné a hravé kuchtění a dobrou chuť :-).

S láskou a objetím Eva

Copyright © Karel Nejedlý.
Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.